Kia Stinger (Nr 6451810)

Waga Sztuk:
Kia Stinger 1 Gen. (2017 - 2020) GT liftback
Długość
483 cm
Szerokość
187 cm
Wysokość
140 cm
ok. 1855 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1855 kg
Dystans 4446 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Maryland, Baltimore

Od 20 sie 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Kalifornia, Stockton

Od 20 sie 2020 do 31 gru 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu auta

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.