(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kitten (Nr 6018506)

Kitten

Waga w kg (łączna):

5

Budżet zlecenia [€]:

500

Dystans: 3507.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Moskwa, Moskwa

20 lip 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Edinburgh, Edynburg

20 lip 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie chore ani zranione. Kiedy zamierzamy przewieźć psa, kota lub fretkę należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, jeśli mamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.