klatka metalowa (Nr 7613205)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
klatka metalowa
330 x 125 x 207 cm
720 kg
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy ładunek jest na paletach?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Nie
Łączna waga:
720 kg
Dystans
1532 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Rybno

26 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Rumunia, Sybin, Sybin

16 maj 2021


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to skorzystanie z fragmentu przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy mamy do przetransportowania mały towar, który nie wymaga zajęcia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga wykorzystania dużej powierzchni, wtedy wybranie takiego wariantu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest w sam raz. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w transporcie LTL zalicza się auta, których waga jest większy niż 3,5 tony i inne maszyny spełniające kryteria ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się wielkie pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe i ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki w wersji: firanka oraz furgon. Typ ciężarówki powinien być dostosowany do przewiezienia naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów transportu ładunku w ramach LTL, ważne są tego ładunku parametry – waga i wielkość. Powinno się także dołączyć informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, trzeba opisać pakunek. Kluczowa jest także informacja w sprawie usługi – czy zalicza się do niej tylko transport, czy także załadunek oraz wyładunek. Zasadniczą informacją może być również termin realizacji usługi.

Ładunki przewożone w ramach LTL to często paczki z odzieżą, narzędzia, maszyny, a czasem zdarzają się elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy transport niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, można skorzystać z alternatywy – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego transportem całonaczepowym.