(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kolumna estradowa (Nr 5307926)

Kolumna estradowa

Długość [m]:

40

Szerokość [m]:

110

Wysokość [m]:

80

Waga w kg (łączna):

25

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Jest to kolumna głośnikowa, jest duża i nieporęczna, ale nie jest ciężka. Źle znosi uszkodzenia mechaniczne. Jest wyposażona w kółka transportowe.

Opakowanie ładunku:

Karton, strecz

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1892.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 28 paź 2019 do 29 lis 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Nowa Akwitania, Vignonet

Termin elastyczny


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za przesyłki, których przewóz zobowiązuje do szczególnej uwagi uważa się przedmioty, które szybko ulegają defektom oraz bywają kruche i nietrwałe. Kwalifikujemy do nich na przykład instrumenty muzyczne, elementy tłukące się, dzieła sztuki, wyroby gliniane oraz przedmioty zrobione z kruchych surowców. Wśród najczęściej przewożonych przedmiotów możemy wyróżnić gitary, akwaria, szyby samochodowe, rzeźby, lustra oraz stoły do gry w piłkarzyki.

 

Kwestia właściwego osłonięcia paczki jest ważna. Opłaca się zastosować surowce osłaniające jak na przykład: folia bąbelkowa, folia stretch oraz papier. Folii bąbelkowej i kartony dobrze jest zastosować do zabezpieczenia mniejszych elementów – można je uzyskać w sklepie budowlanym oraz w serwisach w sieci. Tymczasem folia stretch stosowana będzie do opakowania całej rzeczy. Do zabezpieczenia przesyłki można użyć również koce, styropian, czasopisma, ręczniki i taśmy.

 

Koszt przewozu przesyłki o nadzwyczajnej ostrożności

 

koszt transportu przesyłki, która wymaga wyjątkowej ostrożności zależy od wagi i wymiarów, a także od odcinka pomiędzy punktem załadunku i punktem rozładunku. Na ostateczny koszt może rzutować również konieczność zapewnienia materiałów osłaniających przez firmę przewozową. Na przykład, za przewóz lustra na trasie Warta - Gliwice kosztował blisko 250 PLN. Tymczasem za transport zegara nad kominek na trasie Holandia – Łódź zostało zapłacone 200 PLN. Za przewóz rzeźby z kamienia z Umianowic do Warszawy wydano kwotę 300 zł.