(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Komar (Nr 5529182)

Komar

Marka i model:

Komar 230

Waga w kg (łączna):

20

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 366.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Obrzycko

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - jednak jedynie na pozór. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.