(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-29 08:56

Komar 2x

(Nr 2330060)

Marka i model:

Ryś , Sztywniak

Waga w kg (łączna):

70.00

Dystans: 335.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to często cenne towary, które wydają się ogólnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - wszakże jedynie pozornie. Bezbłędnie umocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez jednej skazy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie dwie, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

     Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Poznań, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Radzymin, 05-250, Polska

Termin elastyczny