(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2017-10-26 18:39

Kombajn

(Nr 2117079)
Kombajn

Marka i model:

claas

Długość [m]:

10

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

3.7

Waga w kg (łączna):

9200.00

Dystans: 2081.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz pojazdów rolniczych zazwyczaj jest transportem o wielkich rozmiarach. Do pojazdów rolniczych wliczamy ciągniki rolnicze, kosiarki, siewniki, opryskiwacze, snopowiązałki jak i dużo innych. Pokaźne maszyny rolnicze bywają maszynami nienormatywnymi. Urządzenia te nie powinny zwyczajnie jeździć po ulicach, ponieważ ich wielkość przewyższa możliwe gabaryty przewidziane przez przepisy w kraju jak i w Europie. Przeszkodę powodować może również napór osi urządzeń rolniczych, jaki przekracza reguły dozwolone dla większej części tras.

Jak transportuje się urządzenia uprawne?

    Do przewozu urządzeń i pojazdów uprawnych nierzadko korzysta się z przyczepy rodzaju jumbo oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz maszyn uprawnych posiadają stosownie przysposobionymi lawetami, które mogą być w stanie przewieźć ciągniki uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a dodatkowo mieć stosowne uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, jeżeli maszyna przerasta możliwe zasady wielkością lub wagą, konieczne będzie odebranie specjalnego zezwolenia, a jeszcze potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Cena transportu pojazdów rolniczych

    Cena transportu pojazdu uprawnego jest zależna od gabarytów, ciężaru i sprawności pojazdu. Na wycenę przewozu wpływa dodatkowo długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Szczególnym czynnikiem może być dodatkowo termin przewozu.

Adres i termin nadania

Presteigne, LD8 2AP, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lubartów, 21-100, Polska

Termin elastyczny