(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-07-24 18:38

kombajn

(Nr 3007668)
kombajn

Marka i model:

ClaasDominator 38

Długość [m]:

8.6

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

5500.00

Dystans: 1057.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport pojazdów rolniczych z reguły bywa przewozem ponadgabarytowym. Do pojazdów rolniczych zaliczamy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, siewniki, opryskiwacze, snopowiązałki jak i wiele innych. Wielkoformatowe maszyny rolnicze są maszynami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa zwyczajnie jeździć po polskich trasach, bo ich rozmiar przekracza dozwolone gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w Polsce jak także w UE. Przeszkodę przedstawiać może także nacisk osi urządzeń rolniczych, jaki przekracza standardy możliwe dla większej części tras.

Jak transportuje się maszyny rolnicze?

    Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych często stosuje się przyczepy rodzaju semi oraz tele. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów rolniczych posiadają właściwie dostosowanymi lawetami, które potrafią przewieźć pojazdy uprawne ważące do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a jeszcze powinien posiadać stosowne uprawnienia, sprzęt profesjonalny i doświadczenie. W przypadku, gdy zestaw przerasta możliwe zasady gabarytami lub wagą, konieczne jest otrzymanie specjalnego zezwolenia, a jeszcze potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena przewozu urządzeń uprawnych

    Koszt przewozu pojazdu rolniczego jest uzależniona od wielkości, wagi i stanu pojazdu. Na koszt transportu wpływa również długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Ważnym elementem może być także czas przewozu.

Adres i termin nadania

Gräfendhron, 54426, Niemcy

Od 24 lip 2018 do 31 lip 2018

Adres i termin dostawy

Wolności, Połomia, 44-323, Polska

Termin elastyczny