(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2017-10-26 18:27

Kombajn Claas 86

(Nr 2117046)
Kombajn Claas 86

Marka i model:

Claas 86

Długość [m]:

9.2

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

3.7

Waga w kg (łączna):

9200.00

Dystans: 2081.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport maszyn rolniczych nierzadko jest transportem o dużych gabarytach. Do maszyn rolniczych zaliczamy kombajny, przyczepy rolnicze, siewniki, opryskiwacze, zgrabiarki jak i dużo innych. Duże urządzenia rolnicze są urządzeniami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mają prawa zwyczajnie przemieszczać się po drogach, ze względu na fakt, że ich wielkość przerasta dozwolone gabaryty zakładane przez przepisy w kraju jak także w Unii Europejskiej. Przeszkodę przedstawiać może również nacisk osi pojazdów rolniczych, który przekracza normy możliwe dla większej części szos.

Jak przewozi się maszyny uprawne?

    Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych zazwyczaj stosuje się naczepy rodzaju jumbo i tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów rolniczych posiadają odpowiednio dopasowanymi lawetami, jakie umożliwiają przetransportować maszyny rolnicze ważące do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a jeszcze mieć odpowiednie uprawnienia, sprzęt profesjonalny i praktykę. W przypadku, jeżeli maszyna przekracza możliwe normy wymiarami lub ciężarem, konieczne będzie zdobycie odpowiedniego pozwolenia, a dodatkowo potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena transportu pojazdów rolniczych

    Cena transportu pojazdu rolniczego jest uzależniona od wielkości, ciężaru i sprawności urządzenia. Na wycenę przewozu wpływa dodatkowo odległość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Szczególnym czynnikiem może być także termin przewozu.

Adres i termin nadania

Shobdon, HR6 9BZ, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lubartów, 21-100, Polska

Termin elastyczny