(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kombajn rolniczy (Nr 5258134)

Marka i model:

Ploeger BP700

Długość [m]:

8.75

Szerokość [m]:

3.37

Wysokość [m]:

3.99

Waga w kg (łączna):

10500

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 705.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Tolkmicko

Od 14 paź 2019 do 14 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Ziębice

Od 14 paź 2019 do 14 lis 2019


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń uprawnych z reguły bywa przewozem o dużych gabarytach. Do pojazdów rolniczych kwalifikujemy kombajny, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Ogromne pojazdy rolnicze bywają pojazdami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mogą samodzielnie przemieszczać się po drogach, dlatego że ich rozmiar przekracza dopuszczalne gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak także w Unii Europejskiej. Kłopot stanowić może jeszcze napór osi maszyn rolniczych, który przekracza normy możliwe dla większości dróg.

Jak transportuje się pojazdy uprawne?

Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych często korzysta się z naczepy rodzaju jumbo lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport maszyn rolniczych mają należycie dopasowanymi lawetami, jakie potrafią przetransportować maszyny uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a również posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, kiedy zestaw przerasta dopuszczalne reguły wielkością lub wagą, wymagane będzie dostanie specjalnego pozwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Koszt transportu ciągników uprawnych

Koszt transportu urządzenia rolniczego jest związana od wymiarów, wagi i sprawności pojazdu. Na koszt transportu wpływa również odległość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Istotnym elementem może być również czas transportu.