(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kombajn rolniczy (Nr 5258230)

Marka i model:

Ploeger BP700

Długość [m]:

8.75

Szerokość [m]:

3.37

Wysokość [m]:

3.99

Waga w kg (łączna):

10500

Dystans: 705.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Tolkmicko

Od 14 paź 2019 do 14 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Ziębice

Od 14 paź 2019 do 14 lis 2019


Transport maszyn rolniczych

Przewóz pojazdów rolniczych często jest transportem ponadgabarytowym. Do urządzeń rolniczych kwalifikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Olbrzymie urządzenia uprawne są maszynami nienormatywnymi. Maszyny te nie mają prawa zwyczajnie jeździć po polskich trasach, dlatego że ich wielkość przerasta dozwolone gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w kraju jak także w UE. Trudność stanowić może dodatkowo nacisk osi urządzeń uprawnych, który przewyższa reguły dopuszczalne dla większej części tras.

Jak transportuje się maszyny uprawne?

Do transportu maszyn i pojazdów uprawnych często wykorzystuje się naczepy rodzaju jumbo oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów uprawnych powinni dysponować stosownie przysposobionymi lawetami, jakie potrafią przetransportować maszyny rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a jeszcze powinien posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, jeżeli zestaw przerasta dopuszczalne zasady wymiarami lub wagą, konieczne jest uzyskanie specjalnego pozwolenia, a również potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena przewozu ciągników rolniczych

Cena transportu pojazdu uprawnego jest związana od wymiarów, wagi i sprawności pojazdu. Na wycenę transportu wpływa jeszcze długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Niebagatelnym elementem może być również termin przewozu.