(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kombajn zbożówy (Nr 5738574)

Kombajn zbożówy

Marka i model:

Dronningborg 3800

Długość [m]:

7.4

Szerokość [m]:

3.3

Wysokość [m]:

3.3

Waga w kg (łączna):

5000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1886.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Innlandet, Grinder

24 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Lublin

14 lut 2020


Transport maszyn rolniczych

Transport pojazdów rolniczych z reguły jest transportem o dużych rozmiarach. Do pojazdów rolniczych kwalifikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i dużo innych. Duże urządzenia uprawne bywają urządzeniami nienormatywnymi. Pojazdy te nie są uprawnione zwyczajnie poruszać się po polskich trasach, ze względu na fakt, że ich wymiar przewyższa dozwolone gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w Polsce jak również w Unii Europejskiej. Utrudnienie powodować może jeszcze napór osi pojazdów uprawnych, jaki przerasta zasady możliwe dla większości tras.

Jak transportuje się pojazdy uprawne?

Do transportu urządzeń i pojazdów uprawnych z reguły używa się naczepy rodzaju semi oraz tele. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń uprawnych mają odpowiednio dopasowanymi lawetami, jakie mogą przetransportować ciągniki rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a dodatkowo powinien posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i doświadczenie. W przypadku, gdy maszyna przewyższa możliwe reguły wielkością lub ciężarem, potrzebne jest dostanie specjalnego pozwolenia, a także potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Cena przewozu maszyn uprawnych

Koszt transportu maszyny rolniczego jest uzależniona od gabarytów, wagi i stanu urządzenia. Na koszt transportu wpływa jeszcze długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Szczególnym elementem może być również termin przewozu.