(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kombajn zbożowy bizon rekord (Nr 7603644)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Kombajn zbożowy bizon rekord
10 x 10 x 10 cm
10 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
10 kg
Dystans
549 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Wólka Konopna

Od 5 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gliśno Wielkie

Od 5 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport maszyn rolniczych

Przewóz urządzeń rolniczych z reguły jest transportem o wielkich rozmiarach. Do maszyn rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, młocarnie, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Wielkie maszyny rolnicze są pojazdami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mają prawa samodzielnie poruszać się po drogach, bo ich rozmiar przekracza dozwolone gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w Polsce jak również w Unii Europejskiej. Komplikację powodować może także napór osi maszyn rolniczych, jaki przerasta reguły dopuszczalne dla większości szos.

Jak transportuje się maszyny rolnicze?

Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych niejednokrotnie wykorzystuje się przyczepy rodzaju semi lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń rolniczych posiadają stosownie przystosowanymi lawetami, jakie mogą być w stanie przetransportować urządzenia rolnicze ważące do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a również posiadać stosowne uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, gdy pojazd przekracza dozwolone standardy wymiarami lub ciężarem, konieczne będzie uzyskanie specjalnego pozwolenia, a jeszcze potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Koszt transportu pojazdów uprawnych

Cena przewozu pojazdu rolniczego jest zależna od gabarytów, ciężaru i sprawności pojazdu. Na wycenę przewozu wpływa dodatkowo odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Znaczącym elementem może być także czas transportu.