(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-02-24 20:33

Kombajn Zbożowy Claas Mega 208 (Nr 2412080)

Kombajn Zbożowy Claas Mega 208

Marka i model:

Claas Mega 208

Długość [m]:

10.00

Szerokość [m]:

3.4

Wysokość [m]:

3.85

Waga w kg (łączna):

15000.00

Budżet zlecenia [zł]:

5000

Dystans: 942.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz urządzeń uprawnych prawie zawsze bywa przewozem ponad formatowym. Do maszyn rolniczych klasyfikujemy kombajny, kosiarki, siewniki, opryskiwacze, snopowiązałki jak i dużo innych. Duże maszyny uprawne bywają pojazdami nienormatywnymi. Maszyny te nie powinny zwyczajnie jeździć po ulicach, ponieważ ich wymiar przekracza dozwolone gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak również w UE. Przeszkodę stanowić może również nacisk osi maszyn uprawnych, który przewyższa standardy możliwe dla większej części dróg.

Jak transportuje się maszyny rolnicze?

    Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych często używa się przyczepy typu jumbo i tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń uprawnych powinni dysponować prawidłowo dopasowanymi lawetami, jakie podołają przetransportować maszyny rolnicze ważące do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także mieć stosowne uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, kiedy pojazd przerasta możliwe normy rozmiarem lub ciężarem, wymagane będzie uzyskanie odpowiedniego pozwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Koszt przewozu pojazdów rolniczych

    Cena transportu maszyny uprawnego jest zależna od wymiarów, wagi i stanu urządzenia. Na koszt przewozu wpływa dodatkowo długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym czynnikiem może być jeszcze czas przewozu.

Adres i termin nadania

Grefrath, 47929, Niemcy

Od 1 kwi 2018 do 15 maj 2018

Adres i termin dostawy

Wierzbinek, 62-619, Polska

Termin elastyczny