(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Inne specjalnej ostrożności Dodano: 2017-11-18 23:14

Komputer stacjonarny i monitor

(Nr 2164068)
Komputer stacjonarny i monitor

Długość [m]:

1

Szerokość [m]:

0.5

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

15.00

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Komputer o dużej wartości, potrzeba szczególnej ostrożności w trakcie przewozu!

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1825.00 km

Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

    Za paczki, których przewóz zobowiązuje do specjalnej ostrożności uważa się przedmioty, które łatwo ulegają defektom oraz bywają kruche i łamliwe. Zaliczamy do nich m.in. instrumenty muzyczne, rzeczy szklane, antyki, wyroby ceramiczne oraz rzeczy wykonane z łamliwych materiałów. Pośród często przewożonych rzeczy możemy wyróżnić gitary, szklane kabiny prysznicowe, delikatny sprzęt elektroniczny, rzeźby, lustra oraz stoły do gry w piłkarzyki.

    Kwestia prawidłowego osłonięcia przesyłki jest newralgiczna. Dobrą praktyką jest wykorzystać tworzywa osłaniające jak na przykład: folia bąbelkowa, folia stretch lub papier. Folii bąbelkowej i papiery dobrze jest skorzystać do osłonięcia niedużych elementów – można je uzyskać w markecie budowlanym oraz w portalach internetowych. Natomiast folia stretch stosowana będzie do opakowania całego przedmiotu. Do ochronienia pakunku można zastosować również pledy, styropian, gazety, ubrania i taśmy.

Koszt transportu pakunku o nadzwyczajnej ostrożności

    koszt przewozu przesyłki, która domaga się specjalnej ostrożności zależy od wagi i wielkości, jak również od trasy między punktem załadunku oraz miejscem wyładunku. Na decydujący koszt może rzutować również konieczność dostarczenia materiałów osłaniających przez firmę transportową. Na przykład, za transport lustra na odcinku Warta - Gliwice kosztował blisko 250 PLN. Tymczasem za przewóz zegara nad kominek na trasie Holandia – Łódź wydano kwotę 200 zł. Za transport rzeźby z kamienia z Umianowic do Warszawy wydano kwotę 300 zł.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

5 lut 2018

Adres i termin dostawy

Rzym, Włochy

16 lut 2018