(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

kontener 20 (Nr 6275618)

kontener 20

Długość [m]:

7

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.4

Waga w kg (łączna):

2400

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Dystans: 1846.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Buskerud, Sylling

Od 3 lip 2020 do 25 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Kielnarowa

Termin elastyczny


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu pojemniki wykorzystywane w przewozie niewielkich paczek (drobnicy), które najczęściej podzielone są na mniejsze paczki lub zwykle są spakowane w paczki, siatki lub pudła. Drobnica może być także umieszczana na paletach. Kontenery pomagają w transporcie zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które potrzebują podgrzewania lub chłodzenia.

Konstrukcja kontenera jest wytrzymała, co pozwala na częste użytkowanie. Każdy metalowy pojemnik ma odpowiedni osprzęt, który ułatwia mocowanie i przestawianie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Kontenery przeważnie transportuje się samochodami ciężarowymi.

Typy kontenerów

Cenionym rodzajem pojemnika jest kontener 20-stopowy, zwykle określany jako kontener 1C. Jest to pojemnik o pojemności blisko 33 metrów kwadratowych. Gabaryty wewnętrzne kontenerów 20-stopowych wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener kategorii 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego gabaryty wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C da radę przetransportować blisko 10 palet. Kontenery te zazwyczaj wykorzystuje się w przewozie materiałów zapakowanych.

Osiągalne bywają także kontenery 20-stopowe i 1A rodzaju „open top” – ich wymiary są podobne do pojemników 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierane są z góry. Ten typ pojemników wykorzystuje się przy transporcie materiałów wkładanych z góry i surowców sypkich.

Rodzaj kontenera „flat rack” używany jest w transporcie pakunków ogromnych i ciężkich towarów. Ten rodzaj kontenera w odmianie „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

Pozostałymi typami kontenera są kontenery - chłodnie, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Pojemniki metalowe „high cube” używa się w transporcie towarów przestrzennych. Kontenery „open side” mają rozkładane boki i wieko górne. Kontenery typu „rolling floor” posiadają podłogę toczną. Występują również pojemniki cysterny, kontenery z wentylacją, kontenery z obudową.

Koszt transportu pojemnika metalowego

Cena transportu kontenera jest uzależniona od wymiarów i rodzaju transportowanego towaru, odległości oraz szczególnych warunków, które przewoźnik musi spełnić w trakcie przewozu.