(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kontener 20' (Nr 6428591)

Kontener 20'

Długość [m]:

6.05

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.8

Waga w kg (łączna):

4500

Typ usługi:

Tylko transport

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 398.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

15 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Białystok

15 wrz 2020


Transport kontenerów

Kontenery to metalowe pojemniki wykorzystywane w transporcie drobnych towarów (drobnicy), które z reguły podzielone są na drobne paczki lub zwykle są popakowane w paczki, siatki lub kartony. Drobnica zdarza się, że jest również umieszczana na paletach. Kontenery pomagają w transporcie zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich produktów, które potrzebują podgrzewania lub ochładzania.

Konstrukcja kontenera jest solidna, co pozwala na wielokrotne użytkowanie. Każdy kontener ma należyty sprzęt, który umożliwia umocowanie i przenoszenie kontenera z jednego samochodu na drugi. Pojemniki na ogół przewozi się pojazdami ciężarowymi.

Typy metalowych pojemników

Najczęściej wybieranym rodzajem pojemnika jest kontener 20-stopowy, często określany jako kontener 1C. Jest to kontener o kubaturze prawie 33 metrów kwadratowych. Wymiary w środku pojemników metalowych 20-stopowych mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener rodzaju 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego wymiary w środku są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przewieźć około 10 europalet. Pojemniki te zazwyczaj wykorzystuje się w transporcie rzeczy zapakowanych.

Osiągalne są także kontenery 20-stopowe i 40-stopowe kategorii „open top” – tych kontenerów gabaryty są porównywalne do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten typ pojemników używa się przy przewożeniu surowców pakowanych z góry i surowców sypkich.

Rodzaj kontenera „flat rack” używany bywa w przewozie towarów wielkich i ciężkich towarów. Ten typ kontenera w odmianie „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

Innymi rodzajami kontenera są kontenery - chłodnie, izotermiczne, termiczne. Kontenery „high cube” stosuje się w transporcie pakunków przestrzennych. Pojemniki „open side” mają rozkładane boki i wieko górne. Pojemniki metalowe gatunku „rolling floor” posiadają podłogę toczną. Wyróżniamy również kontenery cysterny, pojemniki agregaty, kontenery z obudową.

Koszt transportu kontenera

Cena transportu pojemnika metalowego jest zależna od gabarytów oraz typu przewożonego ładunku, drogi oraz szczególnych warunków, które firma przewozowa musi zrealizować podczas transportu.