kontener 20" x 2 (Nr 8048651)

kontener 20" x 2
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
kontener 20"
600 x 250 x 250 cm
2000 kg
2
Łączna waga:
4000 kg
Dystans
1452 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Południowa, Maasdijk

Od 8 paź 2021 do 12 paź 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Krosno

Od 14 paź 2021 do 20 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport kontenerów

Kontenery to żelazne skrzynie używane w transporcie niedużych paczek (drobnicy), które zazwyczaj podzielone są na drobne pakunki lub zwykle są spakowane w worki, skrzynie lub pudła. Drobnica bywa również umieszczona na paletach. Metalowe pojemniki służą do transportu zarówno produktów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które wymagają ogrzewania lub ochładzania.

Struktura kontenera jest wytrzymała, co pozwala na częste użytkowanie. Każdy metalowy pojemnik ma właściwy sprzęt, który umożliwia mocowanie i przemieszczanie kontenera z jednego samochodu na inny. Pojemniki przeważnie przewozi się samochodami ciężarowymi.

Typy kontenerów

Najpopularniejszym typem kontenera jest kontener 20-stopowy, z reguły nazywany jako kontener 1C. Jest to pojemnik o kubaturze blisko 33 metrów kwadratowych. Gabaryty wewnętrzne pojemników metalowych 1C mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener typu 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego gabaryty w środku wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przetransportować blisko 10 palet. Kontenery te najczęściej stosuje się w transporcie surowców zapakowanych.

Dostępne bywają także pojemniki 20-stopowe i 40-stopowe kategorii „open top” – tych kontenerów rozmiary są porównywalne do pojemników 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierane są z góry. Ten gatunek kontenerów wykorzystuje się do przewożenia surowców wkładanych z góry i surowców sypkich.

Gatunek kontenera „flat rack” używany bywa w przewozie towarów ponadgabarytowych i ciężkich pakunków. Ten gatunek pojemnika w wariancie „collapsible” posiada dodatkowo składane boki.

Dalszymi rodzajami kontenera są kontenery - chłodnie, izotermiczne, termiczne mechanicznie chłodzone. Pojemniki metalowe „high cube” wykorzystuje się w transporcie ładunków przestrzennych. Pojemniki „open side” mają rozchylane ściany i wieko górne. Kontenery rodzaju „rolling floor” wyposażone są w podłoże toczne. Występują także pojemniki cysterny, kontenery agregaty, kontenery wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena przewozu pojemnika metalowego

Cena przewozu kontenera jest uzależniona od wymiarów i rodzaju przewożonego ładunku, odległości oraz dodatkowych warunków, które przewoźnik musi wykonać w trakcie transportu.