(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2017-10-27 12:08

Kontener 20Ft

(Nr 2118453)
Kontener 20Ft

Długość [m]:

6.1

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

2.6

Waga w kg (łączna):

24000.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 609.00 km

Transport kontenerów

    Kontenery to żelazne skrzynie używane w przewozie niewielkich pakunków (drobnicy), które przeważnie podzielone są na drobne paczuszki lub zazwyczaj są spakowane w paczki, siatki lub pudła. Drobnica bywa również umieszczona na europaletach. Kontenery pomagają w przewozie zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które wymagają ogrzewania lub ochładzania.

    Konstrukcja metalowego pojemnika jest solidna, co pozwala na wielokrotne wykorzystanie. Każdy kontener ma właściwy ekwipunek, który ułatwia przytwierdzanie i transportowanie kontenera z jednego pojazdu na inny. Kontenery najczęściej przewozi się samochodami ciężarowymi.

Typy kontenerów

    Najczęściej wybieranym typem pojemnika jest kontener 20-stopowy, zwykle nazywany jako kontener 1C. Jest to pojemnik o objętości prawie 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnętrzne kontenerów 20-stopowych wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik gatunku 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego wymiary wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C da radę przewieźć prawie 10 europalet. Pojemniki te przeważnie wykorzystuje się w transporcie surowców zapakowanych.

    Dostępne są również pojemniki 1C i 40-stopowe rodzaju „open top” – ich gabaryty są podobne do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten gatunek pojemników stosuje się do transportu materiałów wkładanych z góry i surowców sypkich.

    Gatunek kontenera „flat rack” wykorzystywany bywa w transporcie ładunków ogromnych i ciężkich towarów. Ten gatunek pojemnika w wariancie „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

    Pozostałymi rodzajami kontenera są kontenery chłodnicze, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Pojemniki metalowe „high cube” wykorzystuje się w transporcie pakunków przestrzennych. Kontenery „open side” mają otwierane ściany i dach. Pojemniki metalowe gatunku „rolling floor” wyposażone są w podłoże toczne. Wyróżniamy także pojemniki cysterny, pojemniki z wentylacją, kontenery z obudową.

Cena przewozu kontenera

    Cena transportu kontenera jest uzależniona od wymiarów oraz typu transportowanego towaru, odległości oraz dodatkowych warunków, które przewoźnik musi zrealizować podczas transportu.

Adres i termin nadania

Gdynia, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kraków, Polska

Termin elastyczny