Kontener 40'' (Nr 5980996)

Kontener 40''

Długość [m]:

12.03

Szerokość [m]:

2.35

Wysokość [m]:

2.7

Waga w kg (łączna):

32000

Typ usługi:

Tylko transport

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 88.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Od 27 kwi 2020 do 27 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Tarnów

28 maj 2020


Transport kontenerów

Kontenery to żelazne skrzynie używane w transporcie niedużych paczek (drobnicy), które z reguły podzielone są na mniejsze paczuszki lub zwykle są spakowane w worki, skrzynie lub pudła. Drobnica może być również umieszczona na paletach. Metalowe pojemniki pomagają w transporcie zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które potrzebują podgrzewania lub chłodzenia.

Konstrukcja metalowego pojemnika jest trwała, co pozwala na wielokrotne zastosowanie. Każdy kontener ma odpowiedni sprzęt, który umożliwia montowanie i przestawianie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Pojemniki z reguły transportuje się samochodami ciężarowymi.

Rodzaje kontenerów

Wziętym gatunkiem kontenera jest kontener 20-stopowy, zwykle określany kontenerem 1C. Jest to pojemnik o objętości prawie 33 metrów kwadratowych. Formaty w środku pojemników metalowych 1C są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik typu 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego wymiary wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przewieźć prawie 10 palet. Pojemniki te najczęściej stosuje się w transporcie rzeczy zapakowanych.

Dostępne bywają także kontenery 20-stopowe i 40-stopowe rodzaju „open top” – ich wymiary są porównywalne do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten typ kontenerów wykorzystuje się do transportu materiałów pakowanych z góry i surowców sypkich.

Typ pojemnika metalowego „flat rack” stosowany bywa w transporcie pakunków gigantycznych i ciężkich ładunków. Ten typ kontenera w odmianie „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

Innymi typami kontenera są pojemniki chłodnicze, izotermiczne, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” wykorzystuje się w transporcie towarów przestrzennych. Pojemniki „open side” mają otwierane boki i dach. Pojemniki metalowe typu „rolling floor” wyposażone są w podłogę toczną. Wyróżniamy także kontenery cysterny, kontenery agregaty, kontenery z obudową.

Koszt przewozu pojemnika metalowego

Cena przewozu pojemnika metalowego jest uzależniona od wymiarów oraz typu przewożonego towaru, drogi oraz specjalnych warunków, które przewoźnik musi spełnić w trakcie przewozu.