Kontener 40 (Nr 7592726)

Kontener 40
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Kontener 40
800 x 234 x 268 cm
9000 kg
1
Łączna waga:
9000 kg
Dystans
0 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Chiny, Jilin, Jilin City

Od 22 kwi 2021 do 29 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Jęgrzna

Od 23 kwi 2021 do 16 maj 2021


Transport kontenerów

Kontenery to metalowe skrzynie wykorzystywane w przewozie drobnych pakunków (drobnicy), które na ogół podzielone są na mniejsze paczuszki lub zazwyczaj są popakowane w paczki, siatki lub kartony. Drobnica bywa również umieszczona na europaletach. Metalowe pojemniki pomagają w przewozie zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które wymagają ogrzewania lub ochładzania.

Struktura metalowego pojemnika jest solidna, co umożliwia częste zastosowanie. Każdy kontener posiada odpowiedni ekwipunek, który ułatwia umocowanie i transportowanie kontenera z jednego samochodu na inny. Pojemniki na ogół przewozi się ciężarówkami.

Typy kontenerów

Rozpowszechnionym typem pojemnika jest kontener 20-stopowy, z reguły określany kontenerem 1C. Jest to pojemnik o kubaturze około 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnętrzne pojemników metalowych 20-stopowych są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener kategorii 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego formaty wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przetransportować blisko 10 europalet. Kontenery te zazwyczaj używa się w przewozie surowców zapakowanych.

Osiągalne są również pojemniki 20-stopowe i 1A gatunku „open top” – tych kontenerów rozmiary są podobne do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten typ kontenerów wykorzystuje się do transportu materiałów pakowanych z góry i surowców sypkich.

Rodzaj kontenera „flat rack” stosowany bywa w transporcie ładunków ogromnych i ciężkich ładunków. Ten gatunek kontenera w wariancie „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

Pozostałymi rodzajami kontenera są kontenery - chłodnie, ogrzewane, termiczne. Kontenery „high cube” używa się w przewozie towarów przestrzennych. Pojemniki „open side” posiadają rozchylane boki i wieko górne. Kontenery kategorii „rolling floor” wyposażone są w podłogę toczną. Występują również pojemniki cysterny, pojemniki agregaty, kontenery z obudową.

Cena przewozu pojemnika metalowego

Cena transportu pojemnika metalowego jest uzależniona od wymiarów i typu transportowanego towaru, trasy oraz specjalnych warunków, które przewoźnik musi zrealizować w trakcie transportu.