Kontener 40'' (Nr 7971408)

Kontener 40''
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Kontener 40''
1156 x 229 x 216 cm
25000 kg
1
Łączna waga:
25000 kg
Dystans
9371 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Siedlce

30 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Kenia, City Of Nairobi Park, Nairobi

Od 30 wrz 2021 do 30 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport kontenerów

Kontenery to metalowe skrzynie używane w przewozie drobnych towarów (drobnicy), które z reguły podzielone są na mniejsze paczuszki lub zazwyczaj są zapakowane w worki, siatki lub pudła. Drobnica bywa także przewożona na europaletach. Kontenery pomagają w transporcie zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich produktów, które potrzebują ogrzewania lub ochładzania.

Konstrukcja kontenera jest solidna, co umożliwia wielokrotne zastosowanie. Każdy kontener posiada stosowny sprzęt, który ułatwia przymocowywanie i transportowanie kontenera z jednego pojazdu na inny. Kontenery na ogół transportuje się samochodami ciężarowymi.

Typy metalowych pojemników

Cenionym rodzajem pojemnika jest kontener 20-stopowy, nierzadko określany kontenerem 1C. Jest to kontener o pojemności około 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnętrzne kontenerów 1C mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik kategorii 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego formaty wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C da radę przetransportować prawie 10 palet. Pojemniki te z reguły używa się w przewozie surowców zapakowanych.

Osiągalne bywają również kontenery 20-stopowe i 1A rodzaju „open top” – tych kontenerów gabaryty są porównywalne do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten rodzaj pojemników stosuje się do przewożenia materiałów wkładanych z góry i materiałów sypkich.

Typ kontenera „flat rack” używany jest w transporcie towarów przeogromnych i ciężkich ładunków. Ten typ kontenera w wariancie „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

Pozostałymi rodzajami kontenera są pojemniki - chłodnie, izotermiczne, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” stosuje się w przewozie towarów przestrzennych. Pojemniki „open side” posiadają rozkładane ściany i dach. Kontenery kategorii „rolling floor” posiadają podłogę toczną. Występują również pojemniki cysterny, pojemniki agregaty, kontenery z obudową.

Cena przewozu kontenera

Cena transportu pojemnika metalowego jest zależna od wymiarów oraz typu transportowanego ładunku, odległości oraz specjalnych warunków, które przewoźnik musi wykonać podczas transportu.