(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2017-08-27 13:27

Kontener 40 - 5 ton

(Nr 1989623)
Kontener 40 - 5 ton

Długość [m]:

12,2

Szerokość [m]:

2,4

Wysokość [m]:

2,6

Waga w kg:

5000.00

Typ usługi:

Kompleksowa usługa: transport, załadunek i rozładunek

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 290.00 km

Informacje dodatkowe:

Załadunek, przewóz i rozładunek kontenera 40 stóp, 5 ton (obsługa eventu) od drugiej połowy października na trasach (kolejne trasy w odstępach ok. 10 dni): Grudziądz Kraków Kraków Katowice Katowice Warszawa Warszawa Łódź Łódź Olkusz

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport kontenerów

    Kontenery to wykonane z metalu pojemniki wykorzystywane w przewozie niedużych pakunków (drobnicy), które zazwyczaj podzielone są na drobne pakunki lub zwyklepopakowane w paczki, siatki lub pudła. Drobnica zdarza się, że jest również umieszczana na europaletach. Metalowe pojemniki służą do transportu zarówno produktów sypkich, jak i płynnych oraz takich produktów, które potrzebują podgrzewania lub ochładzania.

    Struktura metalowego pojemnika jest solidna, co umożliwia częste użytkowanie. Każdy kontener posiada stosowny osprzęt, który ułatwia przyczepianie i transportowanie kontenera z jednego pojazdu na inny. Pojemniki zazwyczaj transportuje się ciężarówkami.

Typy kontenerów

    Najpopularniejszym gatunkiem kontenera jest kontener 20-stopowy, zwykle nazywany kontenerem 1C. Jest to kontener o kubaturze około 33 metrów kwadratowych. Gabaryty wewnętrzne kontenerów 1C mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik kategorii 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego wymiary wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C można przewieźć prawie 10 palet. Kontenery te zazwyczaj wykorzystuje się w przewozie surowców zapakowanych.

    Osiągalne także pojemniki 20-stopowe i 40-stopowe gatunku „open top” – tych kontenerów gabarytyzbliżone do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten rodzaj kontenerów stosuje się przy przewożeniu materiałów ładowanych z góry i materiałów sypkich.

    Rodzaj pojemnika metalowego „flat rack” stosowany jest w przewozie towarów ogromnych i ciężkich towarów. Ten gatunek kontenera w wariancie „collapsible” posiada dodatkowo składane ściany.

    Pozostałymi rodzajami kontenera są kontenery - chłodnie, ogrzewane, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” używa się w przewozie towarów przestrzennych. Pojemniki „open side” posiadają rozchylane ściany i wieko górne. Kontenery rodzaju „rolling floor” mają podłogę toczną. Wyróżniamy również pojemniki cysterny, pojemniki z wentylacją, kontenery z obudową.

Koszt transportu kontenera

    Cena transportu kontenera jest uzależniona od wymiarów oraz rodzaju transportowanego ładunku, drogi oraz szczególnych warunków, które firma przewozowa musi spełnić podczas transportu.

Adres i termin nadania

Katowice, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Termin elastyczny