(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2017-08-27 13:27

Kontener 40 - 5 ton

(Nr 1989623)
Kontener 40 - 5 ton

Długość [m]:

12,2

Szerokość [m]:

2,4

Wysokość [m]:

2,6

Waga w kg (łączna):

5000.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 290.00 km

Informacje dodatkowe:

Załadunek, przewóz i rozładunek kontenera 40 stóp, 5 ton (obsługa eventu) od drugiej połowy października na trasach (kolejne trasy w odstępach ok. 10 dni): Grudziądz Kraków Kraków Katowice Katowice Warszawa Warszawa Łódź Łódź Olkusz

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport kontenerów

    Kontenery to żelazne pojemniki wykorzystywane w transporcie drobnych pakunków (drobnicy), które przeważnie podzielone są na drobne paczuszki lub zwykle są popakowane w paczki, siatki lub pudła. Drobnica bywa również umieszczona na europaletach. Kontenery pomagają w transporcie zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich produktów, które potrzebują ogrzewania lub chłodzenia.

    Konstrukcja metalowego pojemnika jest trwała, co umożliwia częste zastosowanie. Każdy kontener ma właściwy osprzęt, który ułatwia przytwierdzanie i przemieszczanie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Pojemniki na ogół transportuje się samochodami ciężarowymi.

Typy metalowych pojemników

    Cenionym gatunkiem pojemnika jest kontener 20-stopowy, często nazywany kontenerem 1C. Jest to kontener o pojemności około 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnątrz pojemników metalowych 20-stopowych są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik gatunku 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego wymiary wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C da radę przetransportować około 10 palet. Pojemniki te z reguły stosuje się w transporcie rzeczy zapakowanych.

    Dostępne są również kontenery 20-stopowe i 40-stopowe rodzaju „open top” – ich rozmiary są zbliżone do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten typ pojemników wykorzystuje się przy transporcie materiałów pakowanych z góry i materiałów sypkich.

    Typ kontenera „flat rack” wykorzystywany jest w przewozie pakunków wielkich i ciężkich ładunków. Ten typ kontenera w wersji „collapsible” ma dodatkowo składane boki.

    Innymi rodzajami kontenera są pojemniki chłodnicze, izotermiczne, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” wykorzystuje się w przewozie towarów przestrzennych. Kontenery „open side” mają rozkładane boki i wieko górne. Kontenery rodzaju „rolling floor” posiadają podłogę toczną. Wyróżniamy także kontenery cysterny, pojemniki z wentylacją, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Koszt transportu kontenera

    Cena transportu kontenera jest uzależniona od wielkości i rodzaju przewożonego ładunku, drogi oraz dodatkowych warunków, które firma transportowa musi spełnić w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Katowice, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Termin elastyczny