(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kontener 40HC 3sztuki (Nr 3226986)

Długość [m]:

12.2

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

2.9

Waga w kg (łączna):

4000

Typ usługi:

Tylko transport

Dystans: 377.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Kolonia Świdnik Mały

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Alwernia

Termin elastyczny


Transport kontenerów

    Kontenery to wykonane z metalu skrzynie używane w transporcie niedużych paczek (drobnicy), które najczęściej podzielone są na mniejsze paczuszki lub zwykle są zapakowane w paczki, siatki lub kartony. Drobnica bywa również umieszczona na europaletach. Kontenery pomagają w przewozie zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które potrzebują podgrzewania lub ochładzania.

    Struktura kontenera jest solidna, co umożliwia częste użytkowanie. Każdy metalowy pojemnik ma odpowiedni osprzęt, który umożliwia montowanie i przenoszenie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Pojemniki przeważnie transportuje się pojazdami ciężarowymi.

Typy kontenerów

    Rozpowszechnionym gatunkiem kontenera jest kontener 20-stopowy, na co dzień nazywany jako kontener 1C. Jest to kontener o pojemności prawie 33 metrów kwadratowych. Formaty wewnętrzne pojemników metalowych 20-stopowych mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik typu 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego wymiary wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przewieźć blisko 10 palet. Kontenery te zazwyczaj wykorzystuje się w transporcie surowców zapakowanych.

    Osiągalne bywają również pojemniki 20-stopowe i 1A rodzaju „open top” – tych kontenerów rozmiary są zbliżone do pojemników 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierają się one od góry. Ten gatunek kontenerów używa się przy transporcie materiałów pakowanych z góry i surowców sypkich.

    Typ pojemnika metalowego „flat rack” używany jest w przewozie pakunków ponadgabarytowych i ciężkich ładunków. Ten gatunek pojemnika w odmianie „collapsible” ma dodatkowo składane boki.

    Dalszymi rodzajami kontenera są kontenery - chłodnie, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Pojemniki metalowe „high cube” stosuje się w transporcie towarów przestrzennych. Kontenery „open side” mają otwierane boki i dach. Kontenery kategorii „rolling floor” posiadają podłogę toczną. Wyróżniamy również kontenery cysterny, pojemniki z wentylacją, kontenery z obudową.

Koszt przewozu kontenera

    Cena transportu kontenera jest uzależniona od wielkości i typu przewożonego ładunku, trasy oraz szczególnych warunków, które firma transportowa musi spełnić w trakcie transportu.