kontener 40HQ (Nr 7865391)

kontener 40HQ
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
kontener 40HQ
200 x 15 x 15 cm
10000 kg
1
Łączna waga:
10000 kg
Dystans
5260 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Iran, Buszehr, Buszehr

2 sie 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Legnica

Od 1 wrz 2021 do 30 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport kontenerów

Kontenery to żelazne skrzynie stosowane w przewozie niedużych paczek (drobnicy), które najczęściej podzielone są na mniejsze paczki lub zazwyczaj są zapakowane w worki, skrzynie lub pudła. Drobnica zdarza się, że jest również umieszczona na europaletach. Metalowe pojemniki służą do transportu zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich produktów, które potrzebują ogrzewania lub ochładzania.

Struktura kontenera jest solidna, co umożliwia częste zastosowanie. Każdy metalowy pojemnik posiada odpowiedni osprzęt, który ułatwia przytwierdzanie i przemieszczanie kontenera z jednego samochodu na drugi. Pojemniki najczęściej przewozi się ciężarówkami.

Rodzaje metalowych pojemników

Wziętym rodzajem kontenera jest kontener 20-stopowy, na co dzień nazywany kontenerem 1C. Jest to kontener o objętości prawie 33 metrów kwadratowych. Formaty wewnątrz kontenerów 1C mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener typu 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego formaty w środku wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C da radę przewieźć około 10 europalet. Kontenery te z reguły wykorzystuje się w transporcie rzeczy zapakowanych.

Dostępne są także kontenery 20-stopowe i 1A rodzaju „open top” – ich wymiary są zbliżone do kontenerów 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierają się one od góry. Ten rodzaj kontenerów wykorzystuje się do transportu materiałów wkładanych z góry i materiałów sypkich.

Gatunek kontenera „flat rack” stosowany jest w przewozie pakunków ogromnych i ciężkich ładunków. Ten gatunek pojemnika w wariancie „collapsible” posiada dodatkowo składane boki.

Pozostałymi rodzajami kontenera są kontenery chłodnicze, izotermiczne, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” używa się w przewozie ładunków przestrzennych. Kontenery „open side” posiadają otwierane ściany i dach. Pojemniki metalowe rodzaju „rolling floor” posiadają podłogę toczną. Występują także kontenery cysterny, kontenery z wentylacją, kontenery z obudową.

Koszt przewozu kontenera

Cena przewozu kontenera jest uzależniona od wielkości i rodzaju przewożonego ładunku, trasy oraz specjalnych elementów, które firma przewozowa musi zrealizować w trakcie transportu.