(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kontener 8' (Nr 7924905)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Kontener 8'
610 x 243 x 260 cm
5000 kg
1
Łączna waga:
5000 kg
Dystans
1685 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

2 sie 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Oksytania, Lunel

Termin elastyczny


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu skrzynie wykorzystywane w przewozie niewielkich pakunków (drobnicy), które zazwyczaj podzielone są na mniejsze pakunki lub zazwyczaj są spakowane w worki, skrzynie lub kartony. Drobnica zdarza się, że jest także umieszczana na europaletach. Kontenery służą do przewozu zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które wymagają podgrzewania lub chłodzenia.

Konstrukcja kontenera jest trwała, co umożliwia częste wykorzystanie. Każdy kontener ma właściwy osprzęt, który ułatwia przymocowywanie i przestawianie kontenera z jednego samochodu na inny. Pojemniki zwykle przewozi się ciężarówkami.

Typy kontenerów

Cenionym rodzajem pojemnika jest kontener 20-stopowy, z reguły określany jako kontener 1C. Jest to kontener o objętości blisko 33 metrów kwadratowych. Gabaryty w środku kontenerów 20-stopowych są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener kategorii 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego gabaryty wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C można przewieźć około 10 europalet. Pojemniki te najczęściej używa się w transporcie surowców zapakowanych.

Osiągalne są również pojemniki 1C i 40-stopowe kategorii „open top” – tych kontenerów gabaryty są porównywalne do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten typ kontenerów stosuje się do transportu surowców pakowanych z góry i surowców sypkich.

Typ pojemnika metalowego „flat rack” wykorzystywany jest w transporcie towarów przeogromnych i ciężkich towarów. Ten typ pojemnika w wersji „collapsible” ma dodatkowo składane boki.

Dalszymi typami kontenera są pojemniki chłodnicze, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Pojemniki metalowe „high cube” używa się w przewozie towarów przestrzennych. Kontenery „open side” mają otwierane ściany i wieko górne. Pojemniki metalowe gatunku „rolling floor” wyposażone są w podłogę toczną. Wyróżniamy także pojemniki cysterny, pojemniki z wentylacją, kontenery z obudową.

Cena transportu kontenera

Cena transportu kontenera jest uzależniona od wielkości oraz rodzaju transportowanego ładunku, drogi oraz szczególnych warunków, które przewoźnik musi wykonać podczas transportu.