(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2018-01-01 18:29

kontener bdf krone 2 sztuki 7x45dł 2.55 szer 3,00 wysoki pilne

(Nr 2249745)

Długość [m]:

7450

Szerokość [m]:

2550

Wysokość [m]:

3000

Waga w kg (łączna):

3300.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Budżet zlecenia [zł]:

4000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 426.00 km

Transport kontenerów

    Kontenery to metalowe pojemniki używane w transporcie niedużych paczek (drobnicy), które zazwyczaj podzielone są na mniejsze paczki lub zazwyczaj są spakowane w worki, skrzynie lub pudła. Drobnica bywa również umieszczona na paletach. Kontenery służą do transportu zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich produktów, które potrzebują podgrzewania lub ochładzania.

    Konstrukcja metalowego pojemnika jest solidna, co umożliwia wielokrotne użytkowanie. Każdy metalowy pojemnik posiada właściwy ekwipunek, który umożliwia umocowanie i przemieszczanie kontenera z jednego samochodu na inny. Pojemniki przeważnie przewozi się samochodami ciężarowymi.

Rodzaje metalowych pojemników

    Wziętym typem pojemnika jest kontener 20-stopowy, niejednokrotnie nazywany kontenerem 1C. Jest to kontener o pojemności prawie 33 metrów kwadratowych. Gabaryty wewnętrzne kontenerów 20-stopowych są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik kategorii 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego wymiary wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przetransportować blisko 10 europalet. Pojemniki te zazwyczaj wykorzystuje się w przewozie rzeczy zapakowanych.

    Dostępne są także pojemniki 20-stopowe i 40-stopowe rodzaju „open top” – tych kontenerów gabaryty są podobne do pojemników 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierane są z góry. Ten rodzaj pojemników używa się do transportu surowców pakowanych z góry i surowców sypkich.

    Rodzaj pojemnika metalowego „flat rack” stosowany jest w przewozie pakunków przeogromnych i ciężkich ładunków. Ten gatunek pojemnika w wersji „collapsible” ma dodatkowo składane boki.

    Innymi typami kontenera są pojemniki - chłodnie, ogrzewane, termiczne. Kontenery „high cube” stosuje się w przewozie pakunków przestrzennych. Pojemniki „open side” posiadają otwierane ściany i dach. Kontenery rodzaju „rolling floor” mają podłogę toczną. Wyróżniamy również pojemniki cysterny, pojemniki z wentylacją, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Koszt transportu pojemnika metalowego

    Cena transportu kontenera jest zależna od wielkości i typu przewożonego towaru, trasy oraz specjalnych warunków, które firma przewozowa musi spełnić podczas transportu.

Adres i termin nadania

Celle, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Zielona Góra, Polska

Termin elastyczny