(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

kontener betonowy (Nr 4781556)

Długość [m]:

2.37

Szerokość [m]:

2.40

Wysokość [m]:

2.65

Waga w kg (łączna):

10000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Dystans: 337.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Rembertów

Od 29 lip 2019 do 15 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Sipiory

Od 29 lip 2019 do 15 sie 2019


Transport kontenerów

Kontenery to żelazne skrzynie stosowane w transporcie niewielkich towarów (drobnicy), które z reguły podzielone są na mniejsze paczki lub zwykle są zapakowane w worki, skrzynie lub pudła. Drobnica bywa także umieszczona na paletach. Kontenery służą do przewozu zarówno produktów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które potrzebują podgrzewania lub ochładzania.

Konstrukcja kontenera jest solidna, co pozwala na wielokrotne użytkowanie. Każdy kontener posiada odpowiedni ekwipunek, który ułatwia przymocowywanie i przestawianie kontenera z jednego samochodu na drugi. Kontenery zazwyczaj przewozi się ciężarówkami.

Rodzaje kontenerów

Rozpowszechnionym rodzajem kontenera jest kontener 20-stopowy, najczęściej nazywany jako kontener 1C. Jest to pojemnik o kubaturze około 33 metrów kwadratowych. Wymiary w środku kontenerów 20-stopowych są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik typu 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego formaty w środku są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przewieźć blisko 10 palet. Kontenery te najczęściej wykorzystuje się w transporcie materiałów zapakowanych.

Dostępne bywają również kontenery 20-stopowe i 1A gatunku „open top” – ich gabaryty są zbliżone do pojemników 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierane są z góry. Ten typ pojemników wykorzystuje się przy transporcie materiałów pakowanych z góry i materiałów sypkich.

Typ pojemnika metalowego „flat rack” używany jest w transporcie towarów olbrzymich i ciężkich towarów. Ten rodzaj kontenera w wariancie „collapsible” posiada dodatkowo składane ściany.

Innymi rodzajami kontenera są pojemniki - chłodnie, izotermiczne, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” wykorzystuje się w przewozie pakunków przestrzennych. Pojemniki „open side” posiadają otwierane boki i dach. Pojemniki metalowe gatunku „rolling floor” mają podłogę toczną. Wyróżniamy również pojemniki cysterny, kontenery agregaty, pojemniki z obudową.

Cena przewozu kontenera

Cena przewozu kontenera jest uzależniona od gabarytów oraz typu przewożonego ładunku, odległości oraz szczególnych elementów, które firma transportowa musi zrealizować w trakcie transportu.