Kontener biurowy (Nr 6043846)

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2.55

Wysokość [m]:

3.05

Waga w kg (łączna):

2500

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Dystans: 387.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Strękowizna

Od 5 maj 2020 do 3 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 5 maj 2020 do 6 cze 2020


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu pojemniki stosowane w przewozie niedużych paczek (drobnicy), które najczęściej podzielone są na drobne paczki lub zazwyczaj są zapakowane w worki, skrzynie lub pudła. Drobnica bywa także przewożona na paletach. Kontenery pomagają w przewozie zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które potrzebują podgrzewania lub chłodzenia.

Konstrukcja metalowego pojemnika jest wytrzymała, co pozwala na częste wykorzystanie. Każdy kontener ma stosowny ekwipunek, który ułatwia przytwierdzanie i przenoszenie kontenera z jednego samochodu na drugi. Kontenery z reguły transportuje się samochodami ciężarowymi.

Rodzaje metalowych pojemników

Popularnym gatunkiem kontenera jest kontener 20-stopowy, najczęściej określany jako kontener 1C. Jest to pojemnik o pojemności około 33 metrów kwadratowych. Formaty wewnątrz pojemników metalowych 1C wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener gatunku 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego formaty wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C można przewieźć blisko 10 palet. Pojemniki te zazwyczaj wykorzystuje się w transporcie materiałów zapakowanych.

Dostępne są również pojemniki 1C i 1A gatunku „open top” – tych kontenerów rozmiary są zbliżone do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten rodzaj kontenerów stosuje się przy przewożeniu materiałów pakowanych z góry i materiałów sypkich.

Gatunek kontenera „flat rack” stosowany jest w przewozie towarów przeogromnych i ciężkich ładunków. Ten rodzaj pojemnika w wariancie „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

Innymi rodzajami kontenera są pojemniki - chłodnie, ogrzewane, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” stosuje się w przewozie pakunków przestrzennych. Pojemniki „open side” posiadają rozchylane boki i dach. Kontenery kategorii „rolling floor” mają podłoże toczne. Wyróżniamy także kontenery cysterny, kontenery z wentylacją, kontenery wyposażone w podpory do samozaładunku.

Koszt przewozu pojemnika metalowego

Cena przewozu kontenera jest zależna od wielkości i typu transportowanego ładunku, odległości oraz szczególnych warunków, które firma przewozowa musi wykonać podczas przewozu.