(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kontener biurowy o wymiarach 6m x 2,40 (Nr 7620283)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Kontener biurowy o wymiarach 6m x 2,40
600 x 240 x 220 cm
3000 kg
1
Łączna waga:
3000 kg
Dystans
160 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Gniewkówiec

6 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Stary Bukowiec

11 kwi 2021


Transport kontenerów

Kontenery to metalowe skrzynie wykorzystywane w przewozie drobnych paczek (drobnicy), które zazwyczaj podzielone są na drobne paczuszki lub zazwyczaj są spakowane w paczki, skrzynie lub pudła. Drobnica zdarza się, że jest również umieszczona na paletach. Metalowe pojemniki służą do przewozu zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich produktów, które potrzebują podgrzewania lub ochładzania.

Struktura kontenera jest wytrzymała, co umożliwia wielokrotne zastosowanie. Każdy kontener posiada właściwy sprzęt, który umożliwia przytwierdzanie i przenoszenie kontenera z jednego pojazdu na inny. Kontenery najczęściej przewozi się pojazdami ciężarowymi.

Rodzaje metalowych pojemników

Rozpowszechnionym gatunkiem kontenera jest kontener 20-stopowy, nierzadko określany jako kontener 1C. Jest to kontener o obszerności prawie 33 metrów kwadratowych. Gabaryty w środku kontenerów 20-stopowych wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener kategorii 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego gabaryty wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przewieźć około 10 palet. Pojemniki te przeważnie używa się w transporcie surowców zapakowanych.

Osiągalne są także pojemniki 20-stopowe i 1A rodzaju „open top” – tych kontenerów rozmiary są podobne do kontenerów 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierają się one od góry. Ten typ kontenerów stosuje się przy transporcie surowców pakowanych z góry i surowców sypkich.

Gatunek pojemnika metalowego „flat rack” używany jest w transporcie towarów ponadgabarytowych i ciężkich towarów. Ten typ kontenera w wersji „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

Pozostałymi rodzajami kontenera są pojemniki chłodnicze, ogrzewane, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” stosuje się w transporcie towarów przestrzennych. Pojemniki „open side” mają otwierane ściany i dach. Kontenery rodzaju „rolling floor” mają podłoże toczne. Wyróżniamy także kontenery cysterny, kontenery agregaty, kontenery wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena przewozu pojemnika metalowego

Cena przewozu kontenera jest uzależniona od wymiarów i rodzaju transportowanego towaru, odległości oraz specjalnych warunków, które przewoźnik musi wykonać w trakcie przewozu.