Kontener mieszkalny (Nr 8048793)

Kontener mieszkalny
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Kontener mieszkalny
960 x 340 x 280 cm
2000 kg
1
Łączna waga:
2000 kg
Dystans
706 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Przemyśl

Od 1 paź 2021 do 25 paź 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 1 lis 2021 do 30 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu pojemniki wykorzystywane w transporcie drobnych paczek (drobnicy), które na ogół podzielone są na drobne paczki lub zazwyczaj są popakowane w worki, siatki lub kartony. Drobnica zdarza się, że jest także przewożona na paletach. Kontenery pomagają w przewozie zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich towarów, które potrzebują podgrzewania lub ochładzania.

Konstrukcja kontenera jest trwała, co umożliwia częste zastosowanie. Każdy kontener ma należyty ekwipunek, który ułatwia przytwierdzanie i przemieszczanie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Pojemniki na ogół przewozi się pojazdami ciężarowymi.

Typy kontenerów

Wziętym gatunkiem kontenera jest kontener 20-stopowy, niejednokrotnie określany kontenerem 1C. Jest to kontener o objętości prawie 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnątrz kontenerów 20-stopowych są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener rodzaju 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego formaty wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przewieźć około 10 palet. Kontenery te najczęściej wykorzystuje się w transporcie rzeczy zapakowanych.

Osiągalne bywają także pojemniki 20-stopowe i 1A kategorii „open top” – ich gabaryty są podobne do kontenerów 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierają się one od góry. Ten gatunek kontenerów wykorzystuje się przy przewożeniu surowców pakowanych z góry i surowców sypkich.

Typ kontenera „flat rack” stosowany bywa w przewozie towarów potężnych i ciężkich ładunków. Ten gatunek kontenera w wersji „collapsible” posiada dodatkowo składane boki.

Dalszymi typami kontenera są kontenery - chłodnie, ogrzewane, termiczne. Kontenery „high cube” stosuje się w transporcie pakunków przestrzennych. Kontenery „open side” mają otwierane boki i dach. Pojemniki metalowe kategorii „rolling floor” mają podłoże toczne. Wyróżniamy również pojemniki cysterny, kontenery agregaty, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Koszt transportu pojemnika metalowego

Cena przewozu kontenera jest uzależniona od gabarytów oraz rodzaju przewożonego towaru, odległości oraz dodatkowych elementów, które firma transportowa musi spełnić podczas transportu.