(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kontener mroźnia (Nr 4810928)

Długość [m]:

12.20

Szerokość [m]:

2.40

Wysokość [m]:

2.60

Waga w kg (łączna):

4500

Typ usługi:

Tylko transport

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 125.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Kokoszczyn

Od 1 sie 2019 do 6 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Mogilno

Od 2 sie 2019 do 8 sie 2019


Transport kontenerów

Kontenery to metalowe skrzynie używane w przewozie drobnych pakunków (drobnicy), które zwykle podzielone są na mniejsze paczuszki lub zwykle są zapakowane w worki, siatki lub kartony. Drobnica może być także umieszczana na paletach. Kontenery służą do transportu zarówno produktów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które potrzebują podgrzewania lub ochładzania.

Konstrukcja metalowego pojemnika jest wytrzymała, co pozwala na wielokrotne zastosowanie. Każdy metalowy pojemnik ma należyty ekwipunek, który ułatwia przymocowywanie i przestawianie kontenera z jednego samochodu na drugi. Pojemniki zazwyczaj transportuje się ciężarówkami.

Typy kontenerów

Rozpowszechnionym gatunkiem pojemnika jest kontener 20-stopowy, na co dzień nazywany jako kontener 1C. Jest to pojemnik o objętości około 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnątrz kontenerów 20-stopowych są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener gatunku 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego gabaryty wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C da radę przewieźć blisko 10 palet. Pojemniki te z reguły używa się w przewozie surowców zapakowanych.

Dostępne bywają także pojemniki 20-stopowe i 40-stopowe rodzaju „open top” – tych kontenerów wymiary są podobne do kontenerów 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierają się one od góry. Ten typ pojemników używa się do transportu materiałów ładowanych z góry i surowców sypkich.

Gatunek kontenera „flat rack” stosowany jest w transporcie towarów gigantycznych i ciężkich pakunków. Ten rodzaj kontenera w odmianie „collapsible” posiada dodatkowo składane boki.

Innymi rodzajami kontenera są kontenery - chłodnie, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” używa się w przewozie ładunków przestrzennych. Pojemniki „open side” mają otwierane ściany i dach. Pojemniki metalowe gatunku „rolling floor” posiadają podłogę toczną. Wyróżniamy również pojemniki cysterny, kontenery agregaty, kontenery wyposażone w podpory do samozaładunku.

Koszt przewozu kontenera

Cena przewozu kontenera jest uzależniona od wymiarów i typu transportowanego ładunku, odległości oraz szczególnych warunków, które firma transportowa musi spełnić w trakcie transportu.