(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kontener pusty 40' (Nr 2836508)

Długość [m]:

12

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.9

Waga w kg (łączna):

3800.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Opakowanie ładunku:

luzem

Budżet zlecenia [zł]:

8000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1493.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Poczesna

25 cze 2018

Adres i termin dostawy

Norwegia, Vest-Agder, Kristiansand

28 cze 2018


Transport pełną ciężarówką

Pełna ciężarówka

 

            Transport ładunku zamawiany na pełen pojazd ciężarowy, interesuje zazwyczaj przedsiębiorstwa. Często zdarza się, że z przewozu - pełna ciężarówka korzystają osoby prywatne, które właśnie przeprowadzają się. Opłaca się przed zamówieniem takiego transportu uzgodnić parę priorytetowych formalności.

            W pierwszej kolejności, należy ustalić metodę załadunku jak i wyładunku produktu. Gdy jest on rozmieszczony na paletach, wówczas nasuwa się pytanie czy mamy wózki widłowe mogące podnieść jego ciężar zarówno w lokalizacji załadunku jak i w miejscu rozładunku. W wypadku niedużych paczek czy też towarów sypkich, warto określić, czy konieczna jest górna osłona i czy do transportu wystarczy otwarta przyczepa. Gdy pragniemy przetransportować płody rolne, towary spożywcze, to może okazać się konieczne zastosowanie samochodu-chłodni. Pamiętajmy, że transport towarów łatwopalnych i niebezpiecznych nakazuje posiadanie adekwatnych certyfikatów, w dodatku w przewozie do innych krajów, przy przekroczeniu wyznaczonego ciężaru ładunku, w niektórych państwach powinno się liczyć z dodatkowymi należnościami finansowymi.

            Po dookreśleniu swoich kryteriów, najłatwiej można znaleźć przewoźnika na giełdzie transportowej, takiej jak portal Clicktrans. Ponieważ oferty na niej zamieszczone, trafiają do setek specjalistycznych firm, które posiadają potrzebną gamę pojazdów przystosowanych do przewozu różnorodnych paczek, zaś olbrzymia konkurencja pozwala pozyskanie niskich stawek.