(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

kontener sanitarny (Nr 4671936)

kontener sanitarny

Długość [m]:

7

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

2000.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Dystans: 591.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Zielona Góra

Od 8 lip 2019 do 10 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Jasło

Od 8 lip 2019 do 10 sie 2019


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu pojemniki wykorzystywane w transporcie niedużych towarów (drobnicy), które zwykle podzielone są na mniejsze paczki lub zazwyczaj są popakowane w worki, siatki lub kartony. Drobnica bywa również umieszczona na paletach. Metalowe pojemniki pomagają w przewozie zarówno produktów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które wymagają podgrzewania lub ochładzania.

Struktura metalowego pojemnika jest solidna, co umożliwia częste zastosowanie. Każdy metalowy pojemnik ma odpowiedni sprzęt, który ułatwia umocowanie i przenoszenie kontenera z jednego samochodu na drugi. Pojemniki przeważnie przewozi się pojazdami ciężarowymi.

Rodzaje kontenerów

Rozpowszechnionym rodzajem kontenera jest kontener 20-stopowy, często nazywany jako kontener 1C. Jest to kontener o pojemności około 33 metrów kwadratowych. Gabaryty wewnętrzne pojemników metalowych 20-stopowych są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener rodzaju 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego wymiary w środku wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C można przetransportować prawie 10 palet. Pojemniki te z reguły używa się w transporcie surowców zapakowanych.

Dostępne bywają również kontenery 20-stopowe i 40-stopowe kategorii „open top” – tych kontenerów rozmiary są porównywalne do kontenerów 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierane są z góry. Ten gatunek kontenerów używa się przy przewożeniu surowców pakowanych z góry i materiałów sypkich.

Gatunek kontenera „flat rack” stosowany jest w transporcie towarów przeogromnych i ciężkich ładunków. Ten rodzaj kontenera w odmianie „collapsible” posiada dodatkowo składane boki.

Innymi rodzajami kontenera są kontenery chłodnicze, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Pojemniki metalowe „high cube” używa się w transporcie towarów przestrzennych. Kontenery „open side” posiadają rozkładane ściany i wieko górne. Pojemniki metalowe kategorii „rolling floor” wyposażone są w podłoże toczne. Występują również kontenery cysterny, kontenery agregaty, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena przewozu pojemnika metalowego

Cena transportu kontenera jest zależna od wielkości oraz typu transportowanego ładunku, trasy oraz specjalnych warunków, które przewoźnik musi spełnić podczas przewozu.