(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2017-06-04 16:45

Kontener socjalny (Nr 1826800)

Długość [m]:

6.2

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

3000.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 183.00 km

Transport kontenerów

    Kontenery to wykonane z metalu pojemniki stosowane w przewozie niedużych paczek (drobnicy), które na ogół podzielone są na drobne paczuszki lub zazwyczaj są spakowane w paczki, siatki lub pudła. Drobnica może być także umieszczona na europaletach. Metalowe pojemniki pomagają w przewozie zarówno produktów sypkich, jak i płynnych oraz takich produktów, które potrzebują ogrzewania lub chłodzenia.

    Konstrukcja kontenera jest trwała, co umożliwia wielokrotne wykorzystanie. Każdy metalowy pojemnik posiada należyty sprzęt, który ułatwia przymocowywanie i przenoszenie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Kontenery zwykle transportuje się pojazdami ciężarowymi.

Rodzaje kontenerów

    Wziętym rodzajem pojemnika jest kontener 20-stopowy, zwykle określany jako kontener 1C. Jest to kontener o kubaturze prawie 33 metrów kwadratowych. Gabaryty wewnątrz kontenerów 20-stopowych wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener typu 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego wymiary wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przewieźć około 10 palet. Pojemniki te zazwyczaj stosuje się w przewozie rzeczy zapakowanych.

    Dostępne są także kontenery 20-stopowe i 1A kategorii „open top” – ich wymiary są podobne do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten gatunek pojemników stosuje się przy transporcie materiałów ładowanych z góry i materiałów sypkich.

    Typ kontenera „flat rack” wykorzystywany jest w przewozie ładunków wielkich i ciężkich ładunków. Ten gatunek pojemnika w odmianie „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

    Dalszymi rodzajami kontenera są pojemniki - chłodnie, ogrzewane, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” wykorzystuje się w przewozie towarów przestrzennych. Pojemniki „open side” mają rozkładane ściany i dach. Pojemniki metalowe kategorii „rolling floor” posiadają podłoże toczne. Wyróżniamy również kontenery cysterny, pojemniki agregaty, kontenery z obudową.

Koszt przewozu pojemnika metalowego

    Cena transportu kontenera jest zależna od wymiarów oraz typu przewożonego ładunku, odległości oraz specjalnych elementów, które przewoźnik musi wykonać podczas przewozu.

Adres i termin nadania

Police, Polska

Od 12 cze 2017 do 19 cze 2017

Adres i termin dostawy

Gąski, 76-034, Polska

Termin elastyczny