(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kontener wojskowy (Nr 3204170)

Długość [m]:

4.25

Szerokość [m]:

2.20

Wysokość [m]:

2.20

Waga w kg (łączna):

1600

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 288.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Żory

Od 7 wrz 2018 do 23 wrz 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Radom

Od 7 wrz 2018 do 23 wrz 2018


Transport kontenerów

    Kontenery to metalowe skrzynie wykorzystywane w transporcie drobnych pakunków (drobnicy), które przeważnie podzielone są na mniejsze paczuszki lub zazwyczaj są popakowane w worki, skrzynie lub pudła. Drobnica może być także przewożona na paletach. Metalowe pojemniki służą do transportu zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich towarów, które potrzebują podgrzewania lub ochładzania.

    Konstrukcja kontenera jest trwała, co umożliwia częste użytkowanie. Każdy kontener posiada odpowiedni osprzęt, który ułatwia przytwierdzanie i przenoszenie kontenera z jednego pojazdu na inny. Pojemniki zwykle transportuje się samochodami ciężarowymi.

Typy kontenerów

    Najpopularniejszym gatunkiem kontenera jest kontener 20-stopowy, najczęściej określany kontenerem 1C. Jest to pojemnik o kubaturze około 33 metrów kwadratowych. Wymiary w środku kontenerów 1C są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener rodzaju 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego formaty w środku wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C można przewieźć około 10 palet. Kontenery te zwykle stosuje się w transporcie rzeczy zapakowanych.

    Dostępne bywają także pojemniki 20-stopowe i 40-stopowe typu „open top” – tych kontenerów gabaryty są porównywalne do pojemników 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierane są z góry. Ten gatunek pojemników używa się do transportu surowców wkładanych z góry i surowców sypkich.

    Rodzaj kontenera „flat rack” stosowany jest w przewozie ładunków wielkich i ciężkich ładunków. Ten typ pojemnika w wersji „collapsible” posiada dodatkowo składane boki.

    Dalszymi rodzajami kontenera są pojemniki - chłodnie, ogrzewane, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” stosuje się w transporcie towarów przestrzennych. Pojemniki „open side” posiadają rozchylane ściany i dach. Kontenery typu „rolling floor” wyposażone są w podłogę toczną. Występują również pojemniki cysterny, kontenery agregaty, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Koszt transportu pojemnika metalowego

    Cena przewozu pojemnika metalowego jest uzależniona od wielkości oraz typu przewożonego ładunku, drogi oraz dodatkowych elementów, które firma przewozowa musi zrealizować w trakcie przewozu.