(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kontener - wymagany transport na platformie (Nr 4735280)

Długość [m]:

7

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.9

Waga w kg (łączna):

7000

Typ usługi:

Tylko transport

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 500.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Radzanowo

18 lip 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

19 lip 2019


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu pojemniki używane w transporcie drobnych towarów (drobnicy), które najczęściej podzielone są na mniejsze pakunki lub zazwyczaj są popakowane w paczki, siatki lub pudła. Drobnica może być również umieszczana na paletach. Kontenery pomagają w przewozie zarówno produktów sypkich, jak i cieczy oraz takich towarów, które wymagają podgrzewania lub chłodzenia.

Konstrukcja metalowego pojemnika jest solidna, co pozwala na częste wykorzystanie. Każdy metalowy pojemnik posiada stosowny osprzęt, który ułatwia mocowanie i przemieszczanie kontenera z jednego pojazdu na inny. Kontenery przeważnie przewozi się samochodami ciężarowymi.

Typy metalowych pojemników

Najpopularniejszym typem kontenera jest kontener 20-stopowy, często nazywany kontenerem 1C. Jest to kontener o kubaturze prawie 33 metrów kwadratowych. Formaty wewnętrzne pojemników metalowych 20-stopowych są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener typu 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego wymiary w środku są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C można przewieźć blisko 10 palet. Kontenery te zazwyczaj stosuje się w przewozie materiałów zapakowanych.

Osiągalne bywają również kontenery 1C i 1A typu „open top” – ich wymiary są podobne do pojemników 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierają się one od góry. Ten gatunek kontenerów wykorzystuje się przy transporcie materiałów pakowanych z góry i surowców sypkich.

Gatunek pojemnika metalowego „flat rack” stosowany jest w przewozie pakunków potężnych i ciężkich towarów. Ten gatunek kontenera w wersji „collapsible” posiada dodatkowo składane boki.

Dalszymi rodzajami kontenera są kontenery chłodnicze, izotermiczne, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” wykorzystuje się w przewozie ładunków przestrzennych. Pojemniki „open side” mają otwierane ściany i dach. Pojemniki metalowe rodzaju „rolling floor” mają podłogę toczną. Wyróżniamy także kontenery cysterny, pojemniki agregaty, kontenery z obudową.

Cena przewozu pojemnika metalowego

Cena transportu pojemnika metalowego jest uzależniona od wymiarów oraz typu transportowanego towaru, trasy oraz szczególnych warunków, które przewoźnik musi spełnić w trakcie transportu.