Kontener x 2 (Nr 7552071)

Kontener x 2
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Kontener
700 x 240 x 300 cm
3000 kg
2
Łączna waga:
6000 kg
Dystans
188 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 30 kwi 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Zielona Góra

Termin elastyczny


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu pojemniki wykorzystywane w transporcie drobnych pakunków (drobnicy), które zwykle podzielone są na mniejsze paczki lub zwykle są zapakowane w worki, siatki lub pudła. Drobnica może być także umieszczona na paletach. Kontenery służą do przewozu zarówno produktów sypkich, jak i cieczy oraz takich produktów, które potrzebują ogrzewania lub ochładzania.

Struktura metalowego pojemnika jest wytrzymała, co pozwala na częste wykorzystanie. Każdy kontener posiada stosowny osprzęt, który ułatwia umocowanie i transportowanie kontenera z jednego samochodu na drugi. Kontenery najczęściej przewozi się pojazdami ciężarowymi.

Rodzaje kontenerów

Rozpowszechnionym typem pojemnika jest kontener 20-stopowy, z reguły nazywany kontenerem 1C. Jest to pojemnik o obszerności prawie 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnętrzne kontenerów 1C mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener rodzaju 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego wymiary w środku wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przetransportować około 10 europalet. Pojemniki te zwykle wykorzystuje się w transporcie rzeczy zapakowanych.

Osiągalne bywają także pojemniki 20-stopowe i 1A kategorii „open top” – tych kontenerów gabaryty są porównywalne do pojemników 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierają się one od góry. Ten rodzaj pojemników wykorzystuje się do przewożenia surowców wkładanych z góry i materiałów sypkich.

Typ kontenera „flat rack” wykorzystywany bywa w transporcie ładunków potężnych i ciężkich towarów. Ten typ pojemnika w wersji „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

Innymi typami kontenera są pojemniki - chłodnie, ogrzewane, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” używa się w przewozie pakunków przestrzennych. Pojemniki „open side” posiadają rozkładane ściany i dach. Pojemniki metalowe kategorii „rolling floor” mają podłogę toczną. Wyróżniamy również kontenery cysterny, kontenery z wentylacją, pojemniki z obudową.

Koszt transportu kontenera

Cena transportu kontenera jest uzależniona od wymiarów oraz rodzaju przewożonego ładunku, trasy oraz dodatkowych warunków, które firma transportowa musi zrealizować podczas przewozu.