(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

KONTENER Z CIĘŻARÓWKI Z WINDA x 2 (Nr 7565066)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
KONTENER Z CIĘŻARÓWKI Z WINDA
610 x 250 x 250 cm
1500 kg
2
Łączna waga:
3000 kg
Dystans
257 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Górzyca

Od 12 mar 2021 do 31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Kopojno

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu skrzynie używane w transporcie niewielkich pakunków (drobnicy), które zazwyczaj podzielone są na mniejsze paczuszki lub zwykle są popakowane w worki, siatki lub pudła. Drobnica zdarza się, że jest także umieszczana na europaletach. Kontenery pomagają w przewozie zarówno produktów sypkich, jak i płynnych oraz takich produktów, które potrzebują podgrzewania lub chłodzenia.

Struktura kontenera jest wytrzymała, co pozwala na częste użytkowanie. Każdy kontener posiada stosowny ekwipunek, który umożliwia montowanie i przestawianie kontenera z jednego samochodu na drugi. Kontenery na ogół przewozi się ciężarówkami.

Rodzaje metalowych pojemników

Rozpowszechnionym typem kontenera jest kontener 20-stopowy, nierzadko określany jako kontener 1C. Jest to kontener o kubaturze prawie 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnątrz kontenerów 20-stopowych mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik typu 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego formaty w środku wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przetransportować prawie 10 palet. Pojemniki te z reguły używa się w przewozie surowców zapakowanych.

Osiągalne są także pojemniki 1C i 40-stopowe typu „open top” – tych kontenerów wymiary są podobne do pojemników 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierane są z góry. Ten rodzaj pojemników używa się przy przewożeniu materiałów pakowanych z góry i surowców sypkich.

Typ kontenera „flat rack” stosowany bywa w przewozie ładunków gigantycznych i ciężkich ładunków. Ten rodzaj pojemnika w wariancie „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

Pozostałymi rodzajami kontenera są kontenery - chłodnie, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” używa się w transporcie ładunków przestrzennych. Pojemniki „open side” posiadają otwierane boki i dach. Kontenery typu „rolling floor” posiadają podłogę toczną. Występują także pojemniki cysterny, kontenery agregaty, kontenery z obudową.

Cena transportu kontenera

Cena przewozu kontenera jest zależna od gabarytów oraz typu transportowanego towaru, odległości oraz szczególnych warunków, które przewoźnik musi wykonać w trakcie przewozu.