(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2018-02-27 13:04

Kontener20

(Nr 2420872)
Kontener20

Długość [m]:

50

Szerokość [m]:

50

Wysokość [m]:

50

Waga w kg (łączna):

10000.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1183.00 km

Transport kontenerów

    Kontenery to metalowe pojemniki wykorzystywane w przewozie niedużych pakunków (drobnicy), które z reguły podzielone są na mniejsze paczuszki lub zwykle są zapakowane w paczki, skrzynie lub pudła. Drobnica bywa również umieszczona na europaletach. Kontenery służą do przewozu zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które potrzebują ogrzewania lub chłodzenia.

    Struktura metalowego pojemnika jest trwała, co pozwala na częste użytkowanie. Każdy metalowy pojemnik posiada właściwy osprzęt, który ułatwia umocowanie i przestawianie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Pojemniki z reguły transportuje się ciężarówkami.

Typy kontenerów

    Najpopularniejszym gatunkiem kontenera jest kontener 20-stopowy, z reguły określany kontenerem 1C. Jest to kontener o obszerności blisko 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnętrzne kontenerów 20-stopowych mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener typu 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego gabaryty wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przetransportować prawie 10 palet. Kontenery te najczęściej stosuje się w transporcie rzeczy zapakowanych.

    Osiągalne bywają również pojemniki 20-stopowe i 1A kategorii „open top” – tych kontenerów gabaryty są porównywalne do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten rodzaj pojemników używa się do przewożenia materiałów ładowanych z góry i surowców sypkich.

    Rodzaj kontenera „flat rack” używany jest w przewozie ładunków olbrzymich i ciężkich towarów. Ten rodzaj kontenera w odmianie „collapsible” posiada dodatkowo składane ściany.

    Innymi typami kontenera są kontenery - chłodnie, izotermiczne, termiczne mechanicznie chłodzone. Pojemniki metalowe „high cube” używa się w przewozie towarów przestrzennych. Kontenery „open side” mają rozchylane boki i wieko górne. Kontenery gatunku „rolling floor” posiadają podłogę toczną. Występują także pojemniki cysterny, pojemniki agregaty, kontenery wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena przewozu pojemnika metalowego

    Cena transportu kontenera jest zależna od gabarytów oraz typu transportowanego towaru, drogi oraz specjalnych elementów, które firma transportowa musi zrealizować w trakcie przewozu.

Adres i termin nadania

Szczecin, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lowestoft, Wielka Brytania

Termin elastyczny