(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-29 09:35

Koparko ładowarka

(Nr 2642596)
Koparko ładowarka

Marka i model:

Jcb 3c2

Waga w kg (łączna):

8000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1564.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Stretton, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gorzów Wielkopolski, 19-300, Polska

Termin elastyczny