Korone Firana x 4 (Nr 8023992)

Korone Firana x 4
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Korone Firana
1000 x 10 x 10 cm
3000 kg
4
Łączna waga:
12000 kg
Dystans
1022 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Fellbach

Od 28 paź 2021 do 31 paź 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Wieliczka

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport kontenerów

Kontenery to metalowe pojemniki wykorzystywane w transporcie drobnych pakunków (drobnicy), które najczęściej podzielone są na mniejsze paczuszki lub zazwyczaj są spakowane w worki, skrzynie lub pudła. Drobnica może być także umieszczana na paletach. Metalowe pojemniki służą do transportu zarówno produktów sypkich, jak i cieczy oraz takich towarów, które potrzebują podgrzewania lub ochładzania.

Konstrukcja kontenera jest solidna, co umożliwia częste wykorzystanie. Każdy metalowy pojemnik ma właściwy ekwipunek, który ułatwia przymocowywanie i przestawianie kontenera z jednego samochodu na drugi. Kontenery na ogół przewozi się ciężarówkami.

Rodzaje metalowych pojemników

Wziętym typem pojemnika jest kontener 20-stopowy, niejednokrotnie nazywany jako kontener 1C. Jest to pojemnik o kubaturze prawie 33 metrów kwadratowych. Gabaryty w środku pojemników metalowych 1C wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik typu 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego formaty wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przetransportować prawie 10 palet. Pojemniki te przeważnie używa się w transporcie surowców zapakowanych.

Osiągalne są również kontenery 20-stopowe i 1A gatunku „open top” – tych kontenerów rozmiary są podobne do kontenerów 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierają się one od góry. Ten gatunek kontenerów wykorzystuje się do transportu surowców wkładanych z góry i materiałów sypkich.

Gatunek kontenera „flat rack” wykorzystywany jest w transporcie pakunków wielkich i ciężkich pakunków. Ten gatunek kontenera w wariancie „collapsible” ma dodatkowo składane boki.

Dalszymi typami kontenera są pojemniki chłodnicze, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” używa się w przewozie pakunków przestrzennych. Kontenery „open side” posiadają rozkładane boki i wieko górne. Kontenery typu „rolling floor” wyposażone są w podłoże toczne. Wyróżniamy także kontenery cysterny, kontenery z wentylacją, kontenery wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena transportu pojemnika metalowego

Cena przewozu kontenera jest zależna od wielkości oraz typu przewożonego towaru, odległości oraz dodatkowych warunków, które firma przewozowa musi spełnić podczas transportu.