(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-05-25 20:44

Kosiarka (Nr 2751340)

Kosiarka

Marka i model:

wolf

Długość [m]:

160

Szerokość [m]:

100

Wysokość [m]:

100

Waga w kg (łączna):

200.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 805.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz maszyn uprawnych niejednokrotnie jest transportem ponad formatowym. Do maszyn rolniczych zaliczamy kombajny, przyczepy rolnicze, siewniki, opryskiwacze, snopowiązałki jak i dużo innych. Olbrzymie urządzenia uprawne bywają maszynami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa samodzielnie przemieszczać się po polskich trasach, bowiem ich rozmiar przerasta dozwolone gabaryty przewidziane przez przepisy w kraju jak i w Unii Europejskiej. Przeszkodę przedstawiać może jeszcze napór osi maszyn uprawnych, który przerasta zasady możliwe dla większości dróg.

Jak transportuje się urządzenia uprawne?

    Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych prawie zawsze stosuje się naczepy typu semi oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów rolniczych posiadają prawidłowo przystosowanymi lawetami, jakie umożliwiają przewieźć pojazdy uprawne ważące do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a dodatkowo powinien posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, kiedy pojazd przewyższa dozwolone zasady wymiarami lub wagą, wymagane jest zdobycie specjalnego pozwolenia, a jeszcze potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Koszt przewozu ciągników rolniczych

    Koszt transportu pojazdu uprawnego jest związana od gabarytów, wagi i sprawności urządzenia. Na wycenę przewozu wpływa jeszcze długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym elementem może być dodatkowo czas przewozu.

Adres i termin nadania

Hamburg, Niemcy

Od 26 maj 2018 do 27 maj 2018

Adres i termin dostawy

Katowice, Polska

Termin elastyczny