(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2017-05-30 09:05

kot

(Nr 1818267)

Waga w kg:

7.00

Budżet zlecenia [zł]:

100

Dystans: 206.00 km

Informacje dodatkowe:

Witam, Nieoczekiwanie mój kotek pozostał bez opieki w domu rodziców w Sosnowcu. Muszę przewieźć go do domku na wsi, w Bieczu przy Grolicach. Kotek ma dwa lata, jest wykastrowany, w podróży spokojny, bo często jeżdzimy. Do zabrania byłby kontenerek z kotem, ok 7 kg wagi, gabaryty małej walizki, mieści się na tylnym siedzeniu, posiada zapięcia na pasy, kuweta, żwirek, karma. Transport musi być zrealizowany przed 1-2 czerwca. Bardzo proszę o pomoc! Pozdrawiam

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (2)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport zwierząt

    Jeżeli potrzebujemy zlecić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być zatem chore ani ranne. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć kota, psa lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

    Psy, koty i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy uprawnionych do wydawania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 .

    Oprócz paszportu koniecznetakże dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebneteż takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzęta można przewozić autem, jeśli mamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Sosnowiec, Polska

31 maj 2017

Adres i termin dostawy

Biecz, Polska

31 maj 2017