Kot (Nr 6657386)

Kot

Waga w kg (łączna):

8

Dystans: 2162.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Łódź

15 gru 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Edinburgh, Edynburg

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być zatem chore ani ranne. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć psa, kota lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, gdy posiadamy należyty przenośnik. Do transportu zwierza można używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.