Kot (Nr 7580484)

Kot
Waga
Sztuk
Kot
2 kg
1
Łączna waga:
2 kg
Dystans
905 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 6 maj 2021 do 16 maj 2021

Adres i termin dostawy

Holandia, Noord-Holland, Zaanstad

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani zranione. Jeśli planujemy przetransportować kota, psa lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Nie licząc paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeśli posiadamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.