(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kot (Nr 7587236)

Kot
Waga
Sztuk
Kot
5 kg
1
Łączna waga:
5 kg
Dystans
1833 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Olsztyn

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Norwegia, Rogaland, Haugesund

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim razie chore ani ranne. Kiedy planujemy przewieźć kota, psa lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, jeżeli mamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.