Kot (Nr 8035477)

Kot
Waga
Sztuk
Kot
1 kg
1
Łączna waga:
1 kg
Dystans
549 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Białoruś, Mińsk, Mińsk

Od 22 paź 2021 do 23 paź 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być zatem schorowane ani ranne. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub zająca trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, gdy mamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierząt można używać różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.