(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kot europejski w wieku 3 lat (Nr 5470996)

Kot europejski w wieku 3 lat

Waga w kg (łączna):

4

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia

2 mar 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Louisiana, Deridder

9 mar 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie schorowane ani okaleczone. W przypadku, gdy planujemy przetransportować psa, kota lub królika trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, kiedy mamy właściwy transporter. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.