(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-16 20:55

kross kawasaki kxf lekki motocykl

(Nr 2160681)
kross kawasaki kxf lekki motocykl

Marka i model:

kawasaki kxf 450

Waga w kg (łączna):

120.00

Budżet zlecenia [zł]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 687.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na na ogół ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednak jedynie pozornie. Właściwie umocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko dwie, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi rzeczami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

     Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Limanowa, 34-600, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Czaplinek, 78-550, Polska

Termin elastyczny